„Nowe szaty króla”

W piątek 20 kwietnia uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Tarnowa aby obejrzeć spektakl pt. „Nowe szaty króla”, przygotowywany przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia, na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Spektakl był bardzo humorystyczny, scenografia i stroje aktorów doskonale przygotowane a sami aktorzy zagrali wyśmienicie. W owej opowieści „sprytny oszust” wykorzystuje próżność króla aby ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Musical bardzo podobał się dzieciom. Wszyscy śmiali się z komentarzy błyskotliwej i inteligentnej lamy oraz zabawnych sytuacji, które zdarzyły się bohaterom. Zaskakujące zwroty akcji wciągały małych widzów w dalszy ciąg wydarzeń. Śledząc losy rozkapryszonego króla oraz jego wiernej i śmiesznej lamy dzieci dowiadują się, że o wartości człowieka nie decyduje zasobność portfela, ani metka przy ubraniu – tylko to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

To nie był jednak jedyny „przystanek” naszej wyprawy. Na uczniów czekała jeszcze niespodzianka – wizyta w Promiennym Zamku. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci miały moc atrakcji: ogromną dmuchaną zjeżdżalnię, suche baseny z piłkami, trzypoziomowy tor przeszkód z licznymi schodami i ślepymi przejściami. Każde dziecko mogło również poskakać na piłkach lub pojeździć samochodzikiem. To był dla nich „prawdziwy raj”!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”252″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz