Odwiedziny u Pani Dulembowej

Pani Stefania Dulembowa wielokrotnie była gościem w naszej szkole. Tym razem nie mogła przyjechać, więc rodzice, nauczyciele i uczniowie postanowili odwiedzić ją w Skarżysku-Kamiennej. Do tego wyjazdu przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Dzieci napisały listy, wręczyły kosz z polnymi kwiatami oraz inne prezenty. Jak się okazało, swoją obecnością i podarunkami sprawiliśmy Pani Stefanii ogromną radość.

Przez przewodnika zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej z Wilna. Kościół ten w 2014 roku został wyniesiony do godności bazyliki mniejszej. Z jego wieży mogliśmy podziwiać całą panoramę miasta.

Potem zachwycaliśmy się pięknem mieszkania Pani Stefanii, w którym wszystkie pomieszczenia udekorowane są pamiątkami od uczniów naszej szkoły. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni postawą proboszcza księdza prałata Jerzego Karbownika, który tak liczną naszą grupę ugościł smacznym obiadem.

Pożegnaliśmy Panią Stefanię życząc jej dobrego zdrowia. Podziwialiśmy to, że mimo wielogodzinnego pobytu u Niej, cały czas była radosna i szczęśliwa.

To miłe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.