„iTeatr” w naszej szkole!

03.04.2019 roku nasi drugoklasiści uczestniczyli w nowatorskim projekcie realizowanym przez Telewizję Polską. Punktualnie o godzinie 10 kurtyna została odsłonięta, a my siedząc w klasie, oglądaliśmy spektakl na żywo. Dzięki specjalnej transmisji internetowej tysiące dzieci z całej Polski mogły jednocześnie oglądać nadawaną za pośrednictwem Internetu premierę spektaklu.

W tym miesiącu przedstawienie zrealizował Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, wystawiając sztukę „Bromba w sieci”. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Z jednej strony dzięki humorystycznemu scenariuszowi bawił nas do łez, z drugiej strony wzruszał. Mimo, iż spektakl realizowany był setki kilometrów od nas, to uczestnicy żywiołowo reagowali na grę aktorów, wchodząc z nimi w interakcję poprzez gesty, klaskanie czy wspólne nucenie piosenek.

Poznaliśmy postacie słynnego detektywa Kajetana Chrumpsa, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Bohaterowie zostali uwikłani w przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa niszczącego nasze komputery. Żeby go pokonać, odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej! To było naprawdę niezwykłe i pouczające doświadczenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl w iTeatrze!