Na podium II Powiatowego Turnieju ,,EkoGala”

Dnia 9 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się II Powiatowy Turniej ,,EkoGala”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie. Uczestnicy biorący udział w turnieju tworzyli trzyosobowe drużyny reprezentujące dana szkołę. Wyrównana praca w grupie gwarantowała sukces. Drużyny musiały się zmierzyć aż z pięcioma konkurencjami. Pierwsza to pisemny test z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Druga to wspólne pisanie listu otwartego do ludzi dotyczącego stanu naszego środowiska. Kolejnymi etapami turnieju były: quiz związany z rozpoznawaniem i charakterystyką znaków ekologicznych oraz wykonanie prostego doświadczenia z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. Na koniec odbyły się rozgrywki sprawnościowo – intelektualne.

Naszą szkołę na powyższym turnieju reprezentowały i stworzyły świetny team:

  • Klaudia Bork – klasa VIII
  • Magdalena Kowal – klasa VIII
  • Joanna Kozaczka – klasa VIII

Dziewczęta po całym dniu zmagań z zadaniami turniejowymi w napięciu oczekiwały na wynik wykonanej przez siebie pracy. Miło nam jest poinformować, że nasza drużyna uplasowała się na III miejscu.

Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do turnieju. GRATULUJEMY osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!