I Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu

W dniu 14 maja w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego celem było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia oraz zaktywizowanie w zakresie działań profilaktycznych.

Uczeń klasy III – Marcin Gadziała wystąpił z grupą sześciu koleżanek: Julią Klich, Weroniką Kowal, Magdaleną Obarą, Martyną Nogą, Aleksandrą Ryczek i Wiktorią Warias, które wykonały układ taneczny do śpiewanej przez niego „Piosenki o niezdrowym jedzeniu”.

Piosenkę „SOS dla zdrowia” zaśpiewała uczennica klasy VI – Emilia Kowal.

Wszyscy uczestnicy tego konkursu bardzo pięknie zaprezentowali się, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział. Bardzo miłą niespodzianką był dla nich werdykt jury informujący o zdobytych miejscach. Marcin zdobył I miejsce w kategorii klas I–IV, a Emilia miejsce III w kategorii klas V–VIII. W związku z tym czeka ich jeszcze występ laureatów podczas pikniku organizowanego przez „Pomocną Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej, podczas którego otrzymają dyplomy i nagrody.

Uczniowie wraz z opiekunem serdecznie dziękują za bardzo dobrą organizację tego konkursu i za zaproszenie do udziału w nim.

Więcej o konkursie – strona Starostwa Powiatowego >>>