Wielki sukces naszego zespołu teatralnego!

W dniach 14-16 maja 2019 roku w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno–Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku odbyły się 8. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. Jest to prestiżowy projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży. W tym roku wszystkie przedstawienia oceniał zespół konsultantów w składzie: Anna Lenczewska – aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, od kilkunastu lat związana z krakowskim Teatrem Mumerus, Paweł Kumięga – aktor Teatru Ludowego w Krakowie oraz Karol Polak – aktor Teatru Ludowego w Krakowie.

Organizatorami przeglądu są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku.

Nasza grupa teatralna „Brak słów”, której opiekunami są panie Alicja Bańbor oraz Justyna Bociek, zaprezentowała spektakl pt. „Inne kaczątko”. Wielkie zaangażowanie ze strony uczestników naszej grupy i ogrom pracy jaką włożyli w przygotowanie spektaklu zostały dostrzeżone przez przedstawicieli jury i docenione, o czym przekonaliśmy się w trakcie ogłoszenia wyników.

Podczas Konfrontacji przyznawane były kolejno: wyróżnienia 2. stopnia, wyróżnienia 1. stopnia, nagrody oraz „DIAMENTOWE LUSTRO”.

Z wielką radością i dumą informujemy, że nasze przedstawienie otrzymało NAGRODĘ za ko…ko…ko… kolosalnie zabawną i pełną dwuznaczności zwierzęcą interpretację ludzkiego świata.

Zdobyliśmy także nagrodę finansową w wysokości 700 złotych!

Do sukcesu przyczyniła się również nasza wspaniała ekipa techniczna w składzie: Anna Krawczyk, Karolina Krzak oraz Agnieszka Chmura. Panie „mężnie” i niestrudzenie wspomagały nas podczas prób i występów.

Oto nasz „gwiazdorski” skład:

– Inne Kaczątko: Angelika Garstka z klasy V
– Kogut: Gabriela Ryczek z klasy V
– Kaczka: Aleksandra Lekarczyk z klasy V
– Szczeniak: Weronika Ryczek z klasy V
– Osioł: Tomasz Siembab z klasy II
– Koza: Anna Siembab z klasy II
– Kury: Zuzanna Lekarczyk, Maja Rachwał, Julia Pyzik (klasa II)
– Włóczykot: Michał Kaczocha z klasy II

Justyna Bociek i Alicja Bańbor