Święto Ziemniaka w Smęgorzowie!

1 września młodsi i starsi mieszkańcy Smęgorzowa spotkali się na VII Święcie Ziemniaka organizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów. Tego dnia boisko sportowe wypełniły stoiska kulinarne, na których królowały potrawy z ziemniaka. Dla amatorów ziemniaczanych dań czekały placki, kotleciki, rolady i inne smakowitości. Na stanowisku NASZEJ SZKOŁY było tłoczno i gwarno. Rodzice spisali się na medal! Pyszności przygotowane przez mamy i babcie nie miały sobie równych!

Po błogim obżarstwie przyszedł czas na zabawy i konkursy opracowane przez naszych nauczycieli. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę o ziemniakach, miały też okazję wykazać się w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez panie: Irenę Golonkę, Justynę Bociek, Annę Krawczyk, Annę Kaczówkę i pana Grzegorza Kozakę. Po sportowych zmaganiach, za sprawą znanej już grupy „Brak słów” pod kierunkiem pań: Alicji Bańbor i Justyny Bociek, nastąpiła prawdziwa, duchowa uczta. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy mieszkańców pewnego podwórka. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły też recytacje i piosenki przygotowane przez naszych uczniów pod czujnym okiem pani Barbary Kuty. O plastyczną oprawę święta zadbały panie: Marta Gadziała, Monika Szczepańska, Anna Krawczyk i Anna Kaczówka. Na młodsze dzieci czekał dmuchany plac zabaw, kapsuły wodne i malowanie twarzy. Wiele emocji dostarczył też pokaz mody ziemniaczanej. Wspaniała pogoda, niepowtarzalna atmosfera i pyszne, tradycyjne dania sprawiły, że wszyscy żałują, iż Święto Ziemniaka jest tylko raz w roku!

 

Więcej informacji oraz zdjęć – na stronie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej >>>