Święto Niepodległości w naszej szkole

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w dziejach naszego narodu – po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Również nasza szkoła obchodziła 101 rocznicę tego wydarzania. Uczniowie klasy VII pod opieką p. Katarzyny Dziekan-Kozioł przygotowali część artystyczną, przypominającą trudną drogę Polaków do wolności. Uroczysty apel rozpoczął się od przemówienia dyrektora Bogusława Marka. O symbolicznej godzinie 11.11 społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VII w sugestywnej scence przedstawili tło historyczne tego doniosłego wydarzenia. Przypomnieli  o heroizmie i determinacji naszych przodków, którzy ponad sto lat temu, w 1918 roku, doprowadzili Polskę do niepodległości. Występ wzbogaciła pieśń patriotyczna „Rozkwitały pąki białych róż” zaśpiewana przez uczennice klasy I. Dopełnieniem przedstawienia był taniec z biało-czerwonymi szarfami wykonany przez uczennice klasy VII.

Motyw przewodni szkolnej uroczystości, słowa: „Przebudź się, jesteś wolny…” niech będą dla nas wszystkich wezwaniem do patriotyzmu i zachowania pamięci o tych, którym Niepodległą zawdzięczany…