Sukcesy naszych uczniów w powiatowych konkursach o HIV/AIDS

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS. Osoby wyrażające wsparcie dla żyjących z HIV/AIDS przypinają w tym dniu czerwoną kokardkę. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Wprawdzie nie przypinaliśmy czerwonych kokardek ale przed pierwszym grudnia w klasie VII i VIII odbyły się pogadanki na temat HIV/AIDS oraz pokaz filmów o powyższej tematyce, a także uczniowie mieli możliwość oglądnąć wywiad z osobą chorą na AIDS. Ponadto zostały w naszej szkole zorganizowane i przeprowadzone dla uczniów klas starszych konkursy: wiedzy „Co wiem na temat HIV/AIDS” oraz plastyczny – Ulotka informacyjna o HIV/AIDS.

Największą wiedzę na temat HIV/AIDS w naszej szkole posiadają następujący uczniowie:

Mateusz Ryczek – klasa VIII – I miejsce
Karolina Ryczek –
klasa VII – II miejsce
Tomasz Miotła –
klasa VIII – III miejsce

W konkursie plastycznym na podium stanęli:

Magdalena Ryczek – klasa VI – I miejsce
Tomasz Kaczocha –
klasa VIII – II miejsce
Paulina Wałaszek –
klasa VIII – III miejsce

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Zwycięzcy w powyższych konkursach reprezentowali naszą szkołę w powiatowych konkursach o podobnej tematyce organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Miło nam poinformować społeczność szkolną, że w konkursie plastycznym „Nie daj szansy AIDS” wykonując ulotkę informacyjną „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” na II miejscu uplasowała się nasza uczennica Magdalena Ryczek z kl. VI. Natomiast w Powiatowym Konkursie Wiedzy pod hasłem „Cała Prawda o AIDS” zaszczytne I miejsce zajął także uczeń z naszej szkoły Mateusz Ryczek z kl. VIII.

Magdalenie i Mateuszowi gratulujemy osiągniętych wyników oraz dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursów, a także życzymy dalszych sukcesów.