Kolejny spektakl w iTeatrze

 

26 stycznia klasa IV uczestniczyła w transmisji spektaklu „Adonis ma gościa” Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Uczniowie obejrzeli spektakl w ramach projektu „iTeatr dla Szkół”, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce.

Tytułowy bohater Adonis, przepiękna papuga, przekonana jest o doskonałości swojego życia. Niestety jest nieświadomy swojej niedoli, bowiem jego królestwem jest… klatka. Błogie i pozornie szczęśliwe życie Adonisa przerywa niespodziewane zetknięcie z Węglem – wroną, której życie różni się od codzienności uwięzionego ptaka. Początkowo zwierzęta z zupełnie różnych światów nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaprzyjaźniają się.

Uczniowie oglądali spektakl z wielkim zaciekawieniem, dowiedzieli się jak ważną rolę w życiu każdego odgrywa przyjaźń, a prawdziwa przyjaźń pozwala osiągnąć wielkie cele. Spektakl przyniósł wiele pozytywnych emocji i uśmiechu oraz zaowocował lekcją na temat teatru.