Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie klasy I, III i V wzięli udział w lekcji kulturowej poświeconej Irlandii i postaci Świętego Patryka. Święty Patryk to patron tego kraju. Był on misjonarzem i biskupem krzewiącym wiarę chrześcijańską. Według różnych legend, św. Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił o plagi węży. Dlatego na obrazach jest często przedstawiany jako mnich, przydeptujący stopą węża. Dzień św. Patryka obchodzony jest nie tylko w Irlandii, ale także w wielu innych krajach na całym świecie.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie naszej szkoły poznali symbole Irlandii, historię św. Patryka oraz tradycje związane z obchodami tego święta. Lekcję rozpoczęli od wysłuchania audycji o historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Następnie rozwiązywali quizy i grali w gry językowe utrwalające poznane słownictwo. Na pamiątkę tego radosnego dnia Patryk Kupiec i jego młodszy brat Przemek przygotowali wspaniały strój skrzata LEPRECHAUNA. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie.

Do zobaczenia za rok!