Cudze chwalicie, swego nie znacie – uczniowie klas II i III na wycieczce w Dąbrowie Tarnowskiej

Jedno z polskich przysłów mówi: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Rzeczywiście, najczęściej bywa tak, że wybierając się na wycieczkę szkolną, szukamy atrakcyjnego turystycznie miejsca odległego od naszej miejscowości. Tym razem było inaczej, uczniowie klas II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Dąbrowy Tarnowskiej.

Po krótkiej podróży dzieci udały się do Ośrodka Spotkania Kultur. W synagodze obejrzeliśmy ekspozycje dotyczące historii i kultury Powiśla Dąbrowskiego a także społeczności żydowskiej zamieszkującej te tereny. Odwiedzając to miejsce dzieci miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat dziedzictwa kulturowego swojego regionu.

Kolejnym punktem naszej wyprawy były warsztaty robienia pizzy w Pizzerii Per Tutti. Każdy mógł przygotować swoją pizzę z ulubionymi składnikami. Każda pizza była wyjątkowa i smaczna. Na koniec uczniowie udali się na krótki spacer po parku i na lody. Celem wyjścia było utrwalenie zasad poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię oraz kulturalnego zachowania się w restauracji, przy stole. Każde dziecko mogło dokonać wyboru w kwestii smaku polewy. Z wyjazdu dzieci wracały z uśmiechami na buziach. Szczęśliwi, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia już planują kolejne wycieczki.