5. rocznica nadania imienia naszej szkole

20 października 2021 roku obchodziliśmy 5. rocznicę nadania naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła nam huczne obchody tego święta, więc postanowiliśmy zorganizować skromne spotkanie, podczas którego przypomnieliśmy sobie te uroczyste chwile sprzed pięciu lat. Wszyscy zgromadziliśmy się w holu. Najpierw pan dyrektor opowiadał o przygotowaniach do uroczystości – wspólnej wycieczce do Zakopanego, w której brali udział nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Ze wzruszeniem oglądaliśmy zdjęcia z willi „Opolanka” – Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Następnie obejrzeliśmy fotograficzną relację z przebiegu obchodów nadania imienia naszej szkole. Miło było rozpoznawać swoje dziecięce twarze, klasa szósta przypomniała sobie emocje związane z pasowaniem na ucznia, pan dyrektor przedstawiał przybyłych na naszą uroczystość znamienitych gości.

Następnie nadszedł czas na przypomnienie życiorysu naszego patrona ze „Słońcem w herbie”. O życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego opowiedział pan dyrektor, a pani Justyna Bociek „dorzuciła” kilka ciekawostek o dzieciństwie, szkolnych perypetiach pisarza, pierwszych publikacjach, miłości do Zakopanego i ogromnym sercu, które okazywał swoim młodym czytelnikom.

Po spotkaniu odbył się jeszcze konkurs wiedzy o patronie przygotowany dla uczniów przez panią Karolinę Krzak oraz panią Annę Kaczówkę. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Tak było 5 lat temu:

A tak było dzisiaj: