Zapraszamy na IX Święto Ziemniaka w Smęgorzowie

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają na festyn rodzinny – „IX Święto Ziemniaka w Smęgorzowie – dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas wolny”. To impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń gminnych i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku odbędzie się 11 września na boisku sportowym w Smęgorzowie od godziny 16:00. W bogatym programie przewidziano występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefę dla dzieci z kącikiem plastycznym, dmuchanym placem zabaw, watą cukrową i popcornem. Nie zabraknie tradycyjnego ogniska z pieczonymi ziemniakami i kiełbaską.

Panie ze SKWS przygotują również wystawę rękodzieła ludowego.

Wielką popularnością cieszy się degustacja potraw z ziemniaka przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku nowością będzie stoisko „Smakujemy dary lasu” przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów w ramach promocji Lasów Państwowych oraz żywności pochodzenia leśnego. Skosztować będzie można pysznej zupy grzybowej, sosu grzybowego, marynowanych borowików i miodów leśnych. To wydarzenie otwierające sezon zbiorów grzybów leśnych oraz promujące kuchnię regionu dąbrowskiego.

Podczas imprezy, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pokażą najmłodszym jak poprawnie rozpoznawać grzyby jadalne i trujące, co wpłynie na ich świadomość dotyczącą bezpiecznego korzystania z darów lasu.

Bogactwo darów lasu promować będzie także Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, które przygotuje broszury i foldery informacyjne o bogactwie lasów naszego regionu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dąbrowa Tarnowska.