Wyjazd klasy VII na kręgle i film do Olesna

Dnia 11 października 2022 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Pytką udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, gdzie w Kinie za Rogiem oglądnęli film zatytułowany „Gabriel” oraz zgłębiali tajemnice gry w kręgle.

Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Uczniowie uczyli się kulturalnego zachowania w miejscu publicznym.

Film opowiadał o dwunastoletnim Tomku, który mieszkał z dziadkami. Doskwierał mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia uciekł z domu, żeby go odnaleźć. Pomagał mu tajemniczy przyjaciel Gabriel, który cały czas nad nim czuwał. Film bardzo nam się podobał.

Współzawodnictwo na torze w kręgielni okazało się świetną zabawą. Najpierw nieporadnie, a potem coraz lepiej młodzież radziła sobie ze zbijaniem kręgli. W miłej atmosferze czas nam szybko minął. W trakcie pobytu zjedliśmy wspólny posiłek w postaci bardzo dobrej pizzy. Wyjazd zaliczamy do udanych. Było super!!!