X Międzygminny Festiwal Kolęd i Pastorałek Dąbrowa Tarnowska – Radgoszcz 2023

Śpiewanie kolęd w Święta Bożego Narodzenia wśród rodziny i najbliższych jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Melodie towarzyszące nam co roku przypominają, co tak naprawdę ważne jest w tych świątecznych dniach, a wspólne kolędowanie z rodziną sprawia, że w domu gości jeszcze więcej radości. Poprzez śpiewanie pieśni religijnych możemy także wyrazić swoją wdzięczność oraz potraktować to jako modlitwę. Bardzo ważne jest zatem kultywowanie wśród najmłodszych – dzieci i młodzieży polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, oraz popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych.

ZAŚPIEWALI DLA JEZUSA również uczniowie naszej szkoły, którzy bardzo licznie wzięli udział w eliminacjach do X Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Dąbrowa Tarnowska – Radgoszcz 2023, które odbyły się 11 stycznia w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury.

Nasi reprezentanci to:

 • Maja Chmura-Gwiazda
 • Oliwia Gawęda
 • Martyna Tabor
 • Emilia Noga
 • Sandra Zbierzkowska
 • Aleks Światłowski – zajął III miejsce
 • Karolina Krawczyk – zajęła II miejsce
 • Maria Chmura – zajęła III miejsce
 • Aleksandra Kogut – zajęła II miejsce

Zespoły:

 • „Iskierki radości” – w składzie: Gabriela Kogut, Kinga Jarosz, Emilia Bator, Aleksandra Warias, Anna Nawój, Sandra Zbierzkowska, Milena Dudek, Zuzanna Turkiewicz, Kornelia Warias, Daria Rzeźnik
 • „Wesołe Mikołajki” w składzie: Karolina Krawczyk, Martyna Tabor, Maria Chmura, Lena Kowal, Emilia Noga, Izabela Łucek.

Dnia 22 stycznia 2023 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał tego konkursu, do którego zakwalifikowało się czworo uczniów z naszej szkoły. Są nimi: Aleks Światłowski z klasy I, Karolina Krawczyk z klasy IV, Maria Chmura z klasy IV, Aleksandra Kogut z klasy VI.

W ostatecznych zmaganiach finałowych Aleks Światłowski i Aleksandra Kogut zajęli trzecie lokaty.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności.  Mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci statuetki i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów.