Wyjazd do kina i biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej

13 marca uczniowie klasy I-IV wraz ze swoimi opiekunami wybrali się do Dąbrowy Tarnowskiej.

Pierwszym etapem wyjazdu był seans filmowy w kinie Sokół. Po przyjeździe do kina, odebraniu biletów i kupieniu popcornu, wszyscy zasiedli w wygodnych fotelach i zaczęli oglądać film Szczęście Mikołajka”. Bohaterem filmu jest sympatyczny chłopiec Mikołajek, który z paczką zwariowanych kumpli do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców i sąsiadów. To właśnie on pewnego dnia zakrada się do pracowni swoich twórców Renego Goscinnego i Jean-J. Sempego, którzy opowiadają mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym, jak pewnego dnia go wymyślili. Prezentowany film okazał się dawką niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej. Oddział dla Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek przygotował wystawę „Nagroda należy do…” o polskich pisarzach dla dzieci, którzy zostali nagrodzeni lub wyróżnieni w różnych konkursach literackich za konkretny tytuł.

Uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie z komentarzem literackim przez panie z Oddziału Dziecięcego. Zobaczyli przestrzenne prezentacje wykonane różnymi technikami z wielu materiałów, według różnych pomysłów i stylów przez uczniów klas III, IV i V szkół podstawowych oraz zorganizowane grupy z różnych instytucji. Podziwiali również makietę przygotowaną przez uczniów klasy IV z naszej szkoły i Filię Biblioteki Publicznej ze Smęgorzowa.

Było niezwykle sympatycznie, dziękujemy! Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. To był udany wyjazd!