Spotkanie Wigilijne

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością, ten szczególny okres wymaga, aby celebrować go w niecodzienny sposób.

Dnia 20 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Starosta Dąbrowski pan Lesław Wieczorek, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Przewodnicząca Rady Powiatu pani Marta Chrabąszcz, Sołtys Smęgorzowa pani Bogusława Bator, Proboszcz naszej parafii Ksiądz Bogdan Więcek oraz Ksiądz Józef Włodarczyk. Licznie przybyli również rodzice naszych uczniów.

W świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie klasy V i VI, którzy przygotowali niezwykłe, multimedialne widowisko w trzech odsłonach. W pierwszej części widzowie mieli okazję wysłuchać utworu wokalnego pt. „Kolęda serca” w wykonaniu Marysi Chmury. Kolejnym elementem była inscenizacja. Tegoroczne jasełka zostały zaprezentowane w nietypowej formie. Był to teatr cieni, w którym uczniowie opowiedzieli historię biblijną od momentu zwiastowania anielskiego do narodzin Jezusa. Aktorzy odgrywali swoje role, zaś cienie ich sylwetek odbite w białym płótnie roztaczały przed widzami obrazy wydarzeń. Aspekt wizualny dodatkowo zdobiły i uzupełniały zdjęcia zabytkowych uliczek Judei oraz pejzaże otoczenia, dzięki którym widzowie mieli szansę poczuć ducha dawnego Nazaretu i Betlejem. Całość uzupełniono nastrojową muzyką Enyi oraz fragmentami kantaty „Carmina Burana”. Nastrój panujący wśród widzów był niezwykle podniosły, wszyscy byli bardzo skupieni i zaangażowani, nie zabrakło również chwil wzruszenia. 

Ostatnim elementem spektaklu był przejmujący taniec wykonany przez uczennice przy akompaniamencie utworu „Noel”. Dziewczyny, wyposażone w lampiony, przedstawiły widowiskową aranżację gry światła i ruchu. 

Całe widowisko utrzymane atmosferze tajemniczości i mistycyzmu, przy wtórze doskonałej muzyki, świateł i ruchu wprowadziło widzów podniosły i radosny nastrój. Dyrektor szkoły pani Elżbieta Kaczocha złożyła zaproszonym gościom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Oby ten radosny nastrój pozostał z nami jak najdłużej, czego wszystkim z całego serca życzymy.