Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz spotkanie opłatkowe dla seniorów

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni, niezwykle wyczekiwane przez wszystkie Babcie i Dziadków. Są one miłą okazją, by wnuczęta, zarówno te małe jak i te troszkę starsze, wyraziły swą pamięć i uczucia składając im życzenia czy obdarowując drobnymi podarkami. W tym roku ten dzień był połączony ze Opłatkowym Spotkaniem Seniorów w Smęgorzowie, przedłużając tym samym radość świętowania Babciom i Dziadkom.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się 24 stycznia 2024 r. Inicjatorem spotkania była Rada Sołecka Smęgorzowa oraz nasza szkoła. Spotkanie to zostało sfinansowane ze środków Gminy Dąbrowy Tarnowskiej.

Uroczystość swą obecnością uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pan Stanisław Ryczek, Dyrektor CUW-u Pani Marta Chrabąszcz, Dyrektor MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Kinga Sobecka-Kłusek, Pani Mariola Smolorz – Naczelnik Wydziału Rozwoju, Edukacji i Zdrowia w Dąbrowie Tarnowskiej, Pani Sołtys Bogusława Bator oraz liczna grupa seniorów.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kaczocha, która przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia seniorom, jednocześnie podkreślając ich olbrzymią rolę w wychowaniu wnuków. Następnie okolicznościowe przemówienia wraz z życzeniami wygłosili zaproszeni goście.

Występy przygotowali uczniowie klas I-III. Popisy sceniczne zatytułowane były „Przy betlejemskim żłóbku”. Zawierały krótką historię Bożego Narodzenia, ciekawe i żywiołowe kolędy oraz życzenia dla babć i dziadków.

Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe dla Seniorów będzie z pewnością mile wspominane przez Babcie i Dziadków, ponieważ prócz życzeń i laurek otrzymali oni od swych wnuków miłe wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Mamy ogromną nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mieli okazje, by znów spotykać się w naszej lokalnej społeczności, by móc uczcić to szczególne święto.