Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2024

„Za trzy różne ciastka Helenka zapłaciła 7 złotych. Każde ciastko kosztowało całkowitą liczbę złotych i miało inną cenę. Ile kosztowało najdroższe ciastko?”

Był 21.03.2024 r., trzeci czwartek  marca, piękny dzień i my prawie jak owa Helenka. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi  zadaniami. Każdy uczeń pisał zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasa 2 SP kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN
  • klasa 7 i 8 SP kategoria KADET 

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2024 przygotowywało się 24 uczniów. Troje z klasy 2 w kategorii Żaczek, czworo z kl. 3 i sześcioro z kl.4 w kategorii Maluch, pięcioro z kl. 5 w kategorii Beniamin oraz jedna uczennica z kl. 7 i pięcioro z kl.8 w kategorii Kadet. Koszt uczestnictwa wynosił 16 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Anna Krawczyk, trzecioklasistów p. Irena Golonka, piątoklasistów p. Bogusław Marek, a pozostałe klasy p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24, a Żaczki 21 o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, które poznamy za około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego Konkursu.

Może w nim uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2024 otrzymał w momencie rozpoczęcia konkursu tangram chiński.

Życzymy sukcesów 🙂