Światowy Dzień Zdrowia

Dnia 5 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia, którego święto przypada dokładnie 7 kwietnia. Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Zdrowia brzmi: „Moje zdrowie, moje prawo”. Zostało ono wybrane nieprzypadkowo, po to aby nam uświadomić, że zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka.

Tego dnia już od samego rana w naszej szkole działo się dużo. Na szkolnym holu stanęła dekoracja dostarczająca wiadomości o zdrowym stylu życia, o zdrowiu i chorobach oraz o zdrowiu psychicznym. Znalazł się również kącik z publikacjami dotyczącymi zdrowego życia, odżywiania, pyszne przepisy oraz informacje o roślinach, które leczą. Zdrowy styl życia to przede wszystkim odpowiednie odżywianie i wysiłek fizyczny. I na tym skupiliśmy się tego dnia w szkole promując zdrowie.

W klasach I-IV uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali dla siebie zdrowe drugie śniadanie. Pojawiły się więc na stołach kolorowe kanapki, owocowe sałatki i świeże soki. Zabawa w MasterChef Junior była super.

Dzieci z klas V-VI wykorzystując swoje umiejętności plastyczne namalowały piękne plakaty przedstawiające co należy robić aby na długo zachować zdrowie. Prace uczniów uzupełniły główną dekorację.

W klasach najstarszych było na sportowo. Odbył się mecz koszykówki. Zmierzyli się ze sobą chłopcy z klasy VII i VIII. Mecz był bardzo zacięty, w końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę klasy VII.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli na holu szkolnym i wspólne próby zatańczenia zumby pod kierunkiem pana Grzegorza Kozaki. Mogliśmy także zobaczyć popisy akrobatyczne uczennic z klasy IV. Mam nadzieję, że ten dzień w szkole był trochę inny niż pozostałe i zwrócił uwagę uczniów na sprawy związane ze zdrowiem i jego profilaktyką, bo od dawna już wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.