Dnia 28 maja 2026 roku w Zespole Szkół w Bolesławiu odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. st. sierż. Ignacego Łazarza ps. „LOT”. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia lokalnego bohatera, żołnierza Armii Krajowej, który zginął po nierównej walce z niemieckimi żołnierzami 3 lipca 1944 roku.
Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Sandra Zbierzkowska z klasy VI, która wykonała utwór „Deszcz, jesienny deszcz” oraz Karolina Krawczyk z klasy VII z piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka”. Dziewczęta pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczne, z dużym wyczuciem oddając klimat patriotycznych utworów. Wymagający repertuar konkursowy stał się dla nich okazją do zaprezentowania talentu, wrażliwości artystycznej oraz szacunku dla historii i tradycji narodowej.
Za udział w konkursie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, będące wyrazem uznania dla ich pracy, zaangażowania i pięknych występów.





