Dzień Babci i Dziadka

Galeria

Najlepiej jest u dziadków, to każde dziecko wie.
Najlepiej jest u dziadków, gdy smutno ci i źle.

Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat
Najlepiej jest u dziadków, tu każdy wraca rad.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są wspaniałymi dowodami miłości.

To szczególne święto w naszej szkole od wielu lat. Ze względu na ferie, tym razem uroczystość odbyła się trochę później – 8 lutego. Babcie i dziadkowie nie zawiedli i przybyli bardzo licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, przywitał wszystkich ciepłymi słowami i zaprosił do wysłuchania życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności. W swym wystąpieniu podkreślił, że tak jak dawniej, tak i dziś babcie i dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnuczętom. W pięknie udekorowanej sali dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: p. Alicji Bańbor, p. Ireny Golonki i p. Barbary Kuty oraz p. Anny Kaczówki, przedstawiły program artystyczny, wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe i taniec. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem życzeń i wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.

Oprócz montażu słowno muzycznego, szanowni goście wraz z wnukami wzięli udział w licznych konkursach i zabawach zdobywając odznakę SUPER BABCI i SUPER DZIADKA.

Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.