Przeróżne perypetie Tomka Sawyera

Galeria

5 lutego br. 32-osobowa grupa uczniów klas IV–VI wraz z opiekunkami: Agnieszką Chmurą, Anną Kaczówką i Bogusławą Serwicką, wybrała się do Tarnowa, aby obejrzeć spektakl teatralny „Przygody Tomka Sawyera”, opracowany na podstawie książki Marka Twaina, przez zespół teatralny „ARTENES” z Wrocławia. Powieść ta jest lekturą obowiązkową w klasie piątej.

Przygody urwisa w szerokich, nieco poprzecieranych spodniach, od lat fascynują wszystkich miłośników prawdziwych przygód. Niektóre z nich wywołują uśmiech, inne zadumę, ale żadna nie jest nudna, tchnąca nijakością. Trafność opisu przeżyć i emocji Tomka oraz jego przyjaciół: Hucka Finna i Becky Thatcher, pokazuje, jak dobrze Mark Twain czuł i rozumiał (pamiętał) sposób przeżywania świata przez dorastające dzieci. Ktoś kiedyś powiedział, że nawet gdyby „Przygody Tomka Sawyera” były jego jedynym dziełem, i tak „zapisałby się złotymi głoskami w historii literatury”.

Zasiedliśmy zatem wygodnie w pierwszych rzędach widowni kina „Marzenie”, by przeżyć jeszcze raz niesamowite przygody wesołego urwisa, Toma Sawyera z St. Petersburga nad Missisipi. Magia teatru przeniosła nas nad brzegi Wielkiej Rzeki…