Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016

Galeria

„Bartek wypisał wszystkie liczby o sumie cyfr równej 6, których pierwszą cyfrą jest 1 i w których każda następna cyfra jest nie mniejsza od cyfry bezpośrednio ją poprzedzającej. Ile liczb wypisał Bartek?”

Jest 17.03.2016 r., trzeci czwartek marca, słoneczny dzień i my prawie jak Bartek. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016 przystąpiło dziewięcioro uczniów z klasy 6 w kategorii Beniamin oraz pięcioro z kl. 4 i czworo z kl. 3 w kategorii Maluch. Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł.

Trzecioklasistów przygotowała p. Barbara Kuta, czwartoklasistów p. dyrektor Bogusław Marek, a szóstoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, a Maluchy 24 zadania o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego konkursu.

W Konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku jest to układanka przestrzenna PENTOMINO.