„Już Pływam” – Małopolski Projekt Nauki Pływania

7 czerwca 2016 r. zakończyła się kolejna edycja kursu nauki pływania z projektu „Już pływam”, który był skierowany do uczniów klasy I i II nie umiejących pływać. Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, jak i z zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania, rozważnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, utrwalania nawyków prozdrowotnych, poprawy kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczniów, integracji społecznej.

W ośmiu wtorkowych wyjazdach na krytą pływalnie w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyło 15 uczniów z naszej szkoły. Lekcje na basenie były przeprowadzone przez instruktora nauki pływania. Nie zabrakło atrakcji i zabaw dlatego też dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wszyscy wracali zadowoleni i co najważniejsze zdrowi.

Projekt (przewóz, opieka, wejście na basen, instruktor) sfinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej i Marszałka Województwa Małopolskiego.