Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2017

„W meczu piłki ręcznej czterej gracze zdobyli dla drużyny bramki, przy czym każdy z nich zdobył inną ich liczbę. Wśród tej czwórki zawodników Michał zdobył najmniejszą liczbę bramek. Pozostali trzej zdobyli łącznie 20 bramek. Ile najwięcej bramek mógł zdobyć Michał?”

Jest 16.03.2017 r., trzeci czwartek marca, słoneczny dzień i my prawie jak owi gracze. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

klasa 2 – kategoria ŻACZEK

klasy 3 i 4 – kategoria MALUCH

klasy 5 i 6 – kategoria BENIAMIN

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2017 przystąpiło 20 uczniów. Siedmioro uczniów z klasy 6 i sześcioro z klasy 5 w kategorii Beniamin, czworo z kl. 4 w kategorii Maluch oraz troje z kl. 2 w kategorii Żaczek. Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Irena Golonka, piątoklasistów p. Bogusław Marek, a czwartoklasistów i szóstoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24 zadania, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego konkursu.

W Konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał upominek. W tym roku jest to układanka-breloczek Magiczny sześcian!

Życzymy sukcesów! 🙂