Podróż do Tajlandii

29 maja do naszej szkoły przyjechał dużo wcześniej zapowiadany Gość. Był to podróżnik – przedstawiciel grupy TRZASK, który cyklicznie przyjeżdża do naszej szkoły. Tym razem zabrał nas w podróż do Tajlandii.

Pan Maciej Kras bardzo ciekawie opowiadał o tym kraju. Podane przez niego ciekawostki były interesujące m.in. Tajowie są zaliczani do najbardziej uśmiechniętych ludzi na świecie, niezwykłe jest życie kobiet z długimi szyjami, to że kształt kraju przypomina głowę słonia, nazwa stolicy jest najdłuższą na świecie i władcą był król. Pamiątki, jakie nam pokazał to stroje regionalne, obręcze noszone na szyjach przez kobiety, odchody słonia, z których robi się kolorowy papier.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Poprzednie spotkania:

Republika Południowej Afryki >>>
Chiny >>>
Brazylia >>>