Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2019

„Kornelia wykonuje rzuty do kosza. Po serii dwudziestu rzutów miała 55% trafień. Po kolejnych pięciu rzutach jej odsetek trafień wzrósł do 56%. W ilu z ostatnich pięciu rzutów trafiła?”

Jest 21.03.2019 r., trzeci czwartek marca, piękny dzień i my prawie jak owa Kornelia. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasa 2 – kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 – kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 – kategoria BENIAMIN
  • klasa 7 i 8 – kategoria KADET 

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019 przystąpiło 46 uczniów. To bardzo duża liczba piszących – ponad 41% z liczby wszystkich uczniów mogących brać udział w Konkursie. Jedenaścioro uczniów z klasy 2 w kategorii Żaczek, dziewięcioro z kl. 3 i sześcioro z kl. 4 w kategorii Maluch, ośmioro z kl. 5 i dwoje z kl. 6 w kategorii Beniamin oraz sześcioro z kl. 7 i pięcioro z kl. 8 w kategorii Kadet. Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Alicja Bańbor, trzecioklasistów p. Barbara Kuta, czwartoklasistów, piątoklasistów, szóstoklasistów, siódmoklasistów i ósmoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24 zadania, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego Konkursu.

Może w nim uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał upominek. W tym roku jest to układanka przestrzenna w postaci kuli-breloczka.

Życzymy sukcesów 🙂