O zdrowym odżywianiu

Dnia 17 maja 2019 r. nasi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz przekonać się, jak istotny wpływa na życie człowieka ma zbilansowana dieta.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Zuzannę Zygadło wraz z asystentką panią Ewą Kułagą z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Dąbrowie Tarnowskiej. Panie przeprowadziły prelekcję na temat zdrowego odżywiania i diety dostosowanej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zwróciły uwagę na ilość i regularność spożywanych posiłków, jakie składniki powinny być obecne w zbilansowanej diecie. Zachęcały do właściwych wyborów konsumenckich, a także do zwracania bacznej uwagi na opis produktu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach. Na koniec zajęć każdy otrzymał przygotowaną przez panie dietetyk ulotkę nt. produktów spożywczych które są dla naszego organizmu dozwolone, takich które powinny być ograniczone, oraz tych które są zabronione.

Była to dobra okazja do uświadomienia sobie odpowiedzialności za stan i ochronę swojego zdrowia, przypomnienie zasad zdrowego odżywiania.