„Międzypokoleniowe kolędowanie” w naszej szkole

Święta to szczególny czas, każdy powinien być wtedy obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Bożego Narodzenia, gwiazda betlejemska prowadzi do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem.

Doskonale wiedzą o tym panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, które wspólnie ze Szkołą Podstawową w Smęgorzowie i sołectwem Smęgorzów realizowały projekt „Międzypokoleniowe kolędowanie” łączący pokolenia. W ramach zadania odbywały się warsztaty kulinarne, dzieci spotykały się w świetlicy, by wspólnie przygotowywać ozdoby świąteczne i bożonarodzeniowe kartki. Mamy i babcie spotykały się by wspólnie przygotować wigilijne dania, dzieci uczestniczyły w jasełkowych próbach, a panowie budowali betlejemską szopkę, maluchy wspólnie ubierały choinkę i właśnie dzięki tym wszystkim działaniom mieszkańcy Smęgorzowa i zaproszeni goście mogli spotkać się na podsumowaniu projektu „Międzypokoleniowe kolędowanie” zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Swoją obecnością niepowtarzalny wieczór uświetnili: Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego i jednocześnie Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Dąbrowa Tarnowska p. Marta Chrabąszcz, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a zarazem radny powiatu dąbrowskiego p. Andrzej Giza i p. Małgorzata Mazur – doradca rolniczy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaproszonych gości powitał dyrektor naszej szkoły p. Bogusław Marek, który złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

O świąteczny nastrój całej społeczności zadbali w szczególności uczniowie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny. Widzowie mieli przyjemność obejrzeć w ich wykonaniu piękny spektakl, przedstawiający historię Narodzenia Jezusa Chrystusa. Poszczególne sceny jasełkowe przeplatane były kolędami i pastorałkami, co dodatkowo podkreśliło świąteczny charakter przedstawienia. Dzieci w fantastyczny sposób odegrały swoje role, prezentując talenty aktorskie. Ogrom pracy i serca, włożony do stworzenia tego wyjątkowego widowiska, został nagrodzony gromkimi brawami całej publiczności. Oprawę muzyczną przygotowali: p. Lucyna Krzanowska, p. Anna i Bartłomiej Więckowie, Szymon Kijowski. Cała społeczność szkolna włożyła ogrom pracy w to wspaniałe przedsięwzięcie, a wielkie zainteresowanie mieszkańców Smęgorzowa świadczy o tym, że było warto!