Kolędnicy misyjni

26 grudnia 2019 r. w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Dzień Świętego Szczepana, podczas Mszy Św. Ks. Proboszcz Bogdan Więcek uroczyście posłał dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie z misją niesienia Chrystusa i dzielenia się wiarą. 27 grudnia 2019 r. wyruszyło 7 grup kolędników misyjnych z opiekunami, gwiazdami misyjnymi, skarbonkami w kształcie kazachskiej jurty, z kolędą, zanosząc do domów Boże błogosławieństwo i przedstawiając scenkę o misjach oraz składając życzenia.

„Bóg Wam zapłać Gospodarze, żeście nas przyjęli,
Żeście wsparli drobnym sercem, modlitwą objęli,
Niech Wam Jezus wynagrodzi wszystko co czynicie
Jak Bóg zechce, to za roczek znów nas zobaczycie.”

Hymnem kolędników misyjnych było zawołanie „YZGY HABAR! KEL BALALAR!” czyli „Jezus zaprasza każdego

Kolędnicy zbierali datki dla dzieci z Afryki (z Czadu, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej i Republiki Konga), z Azji (z Kazachstanu) i z Ameryki Południowej (z Brazylii i Peru).

Uzbierano kwotę 3 796,84 zł i 20 euro na realizację projektów misyjnych. Będzie to wkład naszej parafii w to dzieło.

Pragniemy podziękować opiekunom i 40 uczniom – kolędnikom zaangażowanym w Liturgię i kolędę misyjną. Ich opiekunami byli: Justyna Taraska (2 rejony), Anna Miotła (2 rejony), Joanna Rygielska (2 rejony), Monika Ryczek, Paulina Gadziała, Wiktoria Pikul, Dominika Kusiak, Piotr Kupiec. Rodzicom oraz współpracującej w przygotowaniu kolędy Pani Annie Krawczyk bardzo dziękuję. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii którzy wsparli dzieło misyjne i przyjęli do domu dzieci serdecznie dziękujemy.

Organizator Jadwiga Kozłowska