I miejsce w konkursie historycznym „Wojna polsko-bolszewicka…”

 

W dniach 12-25 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie stoczyło jedną z największych i zarazem najważniejszych bitew w historii swojego oręża. Było to jednocześnie decydujące starcie w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r. Bitwa warszawska została uznana przez Edgara Vincenta D’Abernona za 18. przełomową bitwę w dziejach świata. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną nie tylko obroniło polską niezależność, ale powstrzymało rozprzestrzenienie się rewolucji bolszewickiej na całą Europę.

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Klub Historyczny im. Armii Krajowej z I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował konkurs on-line dla uczniów szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego oraz młodzieży licealnej. Konkurs odbył się 16 października 2020 roku i wzięło w nim udział 39 uczestników. Celem zmagań była popularyzacja wiedzy na temat wojny polsko-bolszewickiej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz uczczenie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły – Bartosz Małek z klasy VII. W kategorii szkół podstawowych Bartosz zajął I miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!