Witajcie w naszej bajce – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Każdy z nas chciałby choć przez chwilę poczuć się jak w bajce. W naszej szkole okazało się to możliwe. Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na nauki z nich płynące oraz zachęcić do częstego sięgania po książki, nasi uczniowie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Dnia 5 listopada dzieci przyszły do szkoły przebrane za swoją ulubioną postać z bajki. Radości nie było końca, każdy chciał się zaprezentować i pochwalić swoim baśniowym strojem. Można było spotkać rycerzy, księżniczki, przeróżne wróżki, Czerwonego Kapturka, kowboja, Spider-Mana, Myszkę Miki, Strażaka Sama, Gargamela, Smoka i wiele innych postaci z popularnych bajek. Stroje, które przygotowali uczniowie, były fantastyczne! Podczas klasowych spotkań dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach.

Był czas na zagadki, baśniowe puzzle, rozpoznawanie bohaterów bajek po opisie, prace plastyczne. W tym dniu dzieci czytały rówieśnikom fragmenty swoich ulubionych książek.

To był naprawdę fantastyczny dzień, pełen atrakcji i radości. Zobaczcie sami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

<< Film 1 >>

<< Film 2 >>