O zdalnej nauce od 09.11.2020

Szanowni Państwo!

Każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły ma założone konto GSuite (rozwiązanie Google dla firm, szkół,…), którego login wygląda imie_nazwisko@spsmegorzow.pl

Zaletą takiego rozwiązania jest:

 • nasza wewnątrzszkolna korespondencja będzie bezpieczna i transparentna;
 • zyskamy możliwość przesyłania większej ilości danych i umieszczania ich w bezpieczny sposób na dysku Google, co ułatwi wszystkim pracę i odblokuje skrzynki pocztowe;
 • będziemy mogli łatwo się identyfikować podczas spotkań Google Meet oraz przesyłania wiadomości;
 • unikniemy prób wejścia na nasze spotkania online czy innych prób kontaktu przez osoby niepożądane.

Posługujemy się i będziemy się nimi posługiwać przy realizacji zajęć zdalnych. Uczeń, który będzie chciał dołączyć do spotkania online ze swojego prywatnego maila, nie zostanie zaakceptowany.

Mamy za sobą dwa tygodnie zdalnej pracy w klasach IV-VIII. Teraz dołączają do nich uczniowie klas I-III.

To jest trudny czas dla wszystkich – uczniów, Was rodziców i dla nas nauczycieli. My również uczymy się pracy w „chmurze”. Nie korzystaliśmy z aplikacji do zdalnego nauczania w takim zakresie, jak teraz. Wszyscy bardzo intensywnie przygotowujemy się do pracy z Państwa dziećmi, ale jednocześnie wypełniamy obowiązki zawodowe w innej formie.

Dlatego proszę o wyrozumiałość – dzięki niej będzie nam wszystkim łatwiej i są większe nadzieje na owocne efekty naszej WSPÓLNEJ pracy.

Staramy się wdrażać takie rozwiązania, aby było nam wszystkim, a szczególnie uczniom, jak najprościej korzystać z naszej platformy GSuite.

Rozumiem, że macie Państwo w domu mnóstwo problemów – brak sprzętu, starszy sprzęt, słaby internet czy nawet trudności z rozlokowaniem swoich dzieci na czas lekcji (żeby sobie nie przeszkadzały).

Z tego powodu postanowiłem, że kilka zestawów komputerowych z naszej pracowni (komputer, monitor, klawiatura, myszka) mogę Państwu wypożyczyć na czas zdalnego nauczania. We własnym zakresie trzeba będzie do tego dokupić kamerkę, słuchawki, itp. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną w celu spisania odpowiedniej umowy użyczenia.

Kilka informacji technicznych dotyczących nauki zdalnej.

 • Od tego tygodnia w klasach IV-VIII odnotowujemy obecność na lekcjach online.
 • Pierwszy tydzień w klasach I-III jest tygodniem na szlifowanie obsługi zdalnej nauki. Obecność będzie sprawdzana od następnego tygodnia.
 • Nieodpowiednie zachowania na lekcjach będzie odnotowywane jako negatywna uwaga i będzie miało wpływ na ocenę zachowania na półrocze.
 • Lekcje odbywają się według planu lekcji.
 • Zaczynamy odchodzić od odnotowywania lekcji online w terminarzu. Obowiązkiem ucznia będzie wejść zdalnie na odpowiednią lekcję wg planu lekcji.
 • Na lekcję wchodzimy poprzez Classroom. Tam wybieramy odpowiednią lekcję i wchodzimy do niej, a następnie klikamy na link do meet (spotkania online).
 • Czas spotkania online ustala nauczyciel, nie będzie przekraczał 30 minut.
 • Lekcja trwa 45 minut, pozostały czas po spotkaniu online uczeń wykorzystuje do pracy własnej według wskazań nauczyciela.

Dyrektor Szkoły – Bogusław Marek

 

 Classroom – instrukcja