Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2022

„Przemek na kawałku papieru napisał liczby, których suma wynosi 22. Wówczas Blanka odjęła każdą z liczb Przemka od 7 i zapisała wyniki. Suma liczb Blanki wynosi 34. Ile liczb napisał Przemek?”

Jest 17.04.2022 r., czwarty czwartek marca, piękny dzień i my prawie jak owe dzieci. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasa 2 SP kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN
  • klasa 7 i 8 SP kategoria KADET

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2022 przystąpiło 24 uczniów. Ośmioro z klasy 2 w kategorii Żaczek, pięcioro z kl. 3 w kategorii Maluch, po pięcioro z kl. 5 i 6 w kategorii Beniamin oraz jeden z kl. 7 w kategorii Kadet. Odbył się on w formie stacjonarnej. Koszt uczestnictwa wynosił 12 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Alicja Bańbor, trzecioklasistów p. Anna Krawczyk, piątoklasistów, szóstoklasistów i siódmoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego Konkursu.

Może w nim uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia konkursu upominek. W tym roku jest to zabawka logiczna Zaplątany Kangurek.

Życzymy sukcesów 🙂