Nasi w konkursach o AIDS

Dnia 8 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie wiedzy pod hasłem „CAŁA PRAWDA O AIDS” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Głównym celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat problematyki HIV/AIDS, kształtowanie zachowań sprzyjających uniknięciu zakażenia HIV oraz akceptacji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.

Na konkursie reprezentowały nas:

  • Kamila Małek – klasa VII
  • Julia Kędzior – klasa VII
  • Aleksandra Lekarczyk – klasa VIII

Miło nam poinformować społeczność szkolną, że uczennica klasy VIII Aleksandra Lekarczyk zajęła w tymże konkursie wysokie II miejsce. Tym większe brawa dla Oli, gdyż wszystkich uczestników było około 50.

Wszystkim dziewczynom GRATULUJEMY I życzymy dalszych sukcesów.

Tego dnia został również rozstrzygnięty drugi konkurs związany z AIDS, a mianowicie plastyczny konkurs pt. „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Podczas etapu szkolnego konkursu zostały wyłonione trzy prace, które stanęły w szranki na etapie powiatowym. Niestety tym razem byli od nas lepsi i nie stanęliśmy na podium. W tymże konkursie reprezentowały nasza szkołę prace następujących uczniów:

  • Jakub Rzeźnik – klasa VI
  • Patryk Chmura – klasa VI
  • Magdalena Ryczek – klasa VIII

Uczestnikom gratulujemy zaangażowania i dziękujemy bardzo za udział w konkursie.