Wielka Nagroda Zająca Poziomki dla naszego zespołu teatralnego!

19 maja 2022 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Była to 35. jubileuszowa edycja. W przeglądzie zaprezentowały się teatry skupiające młodzież do lat 16, działające w szkołach, instytucjach kultury oraz z stowarzyszeniach teatralnych z terenu województwa małopolskiego.

Komisja Artystyczna, w składzie: Ilona Buchner – aktorka lalkarka z Teatru Groteska w Krakowie, Dagmara Żabska – aktorka, reżyserka i pedagożka teatru z Teatru Figur w Krakowie oraz Henryk Hryniewicki – aktor reżyser, konstruktor lalek, po obejrzeniu dziesięciu lalkowych spektakli teatralnych postanowiła przyznać naszej grupie Wielką Nagrodę Zająca Poziomki w kategorii teatrów młodzieżowych.

Otrzymaliśmy również nagrodę finansową w wysokości 700 złotych.

Nasz grupa teatralna „Brak słów” zaprezentowała spektakl „Kim jestem?” napisany przez Anetę Wróbel-Wojtyszko oraz Adama Wojtyszko. Reżyserkami przedstawienia były Alicja Bańbor oraz Justyna Bociek.

Oto nasz zwycięski skład:
Klasa VIII: Angelika Garstka, Kacper Garstka, Julia Garstka, Aleksandra Lekarczyk, Gabriela Ryczek, Weronika Ryczek, Paulina Wątroba, Aleksandra Zych.
Klasa V: Michał Kaczocha, Zuzanna Lekarczyk, Aleksandra Kogut.

Chcielibyśmy, przy tej okazji, bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy mieli swój wkład w ten ogromny sukces naszej grupy. Przede wszystkim Annie i Bartoszowi Więckom, którzy skomponowali do naszego spektaklu cudowną oprawę muzyczną. Bogusławie Bociek i Annie Kaczówce – twórczyniom niezwykłych lalek animowanych przez naszych aktorów. Panu dyrektorowi – za nieustające wsparcie i stawianie czoła nieoczekiwanym wyzwaniom ze strony reżyserek.
Rodzicom, którzy pozwolili swoim kontuzjowanym pociechom na udział w przedsięwzięciu, nauczycielom oraz pracownikom szkoły – bez Was nie dalibyśmy rady!

Więcej zdjęć i informacji na stronach organizatorów.

https://mcksokol.pl/multimedia/zajac-poziomka-2022?fbclid=IwAR2mUEWU1DwYkV7FgcPtVHd8bBBVk5eHID9mfYv4melqDNrrW4xqbdsifJA

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=ckzabno&set=a.5348082455227232

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=mcksokol&set=a.2556770404458451