„Jest taki dzień…”

Cudowny czas, który rozpoczynamy Wigilią i kojarzymy z zapachem choinki, korzennym aromatem pierniczków, pięknymi ozdobami, światełkami i śpiewaniem kolęd, to Święta Bożego Narodzenia.

W naszej szkole już od jakiegoś czasu można było poczuć magię świąt. Uczniowie poszczególnych klas przez cały tydzień, pod czujnym okiem p. Teresy Rygielskiej piekli pierniczki. Na holu stanęła pięknie przystrojona, pachnąca choinka, powstawały ozdoby, trwały próby przedstawienia jasełkowego.

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, kiedy po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powróciliśmy do wspólnych spotkań i kolędowania. Najpierw uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, aby połamać się opłatkiem złożyć sobie życzenia i kolędować przy wspólnym stole.

Po wigilijnych klasowych spotkaniach cała społeczność szkolna zebrała się na holu. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kaczocha, która powitała przybyłych gości: Zastępcę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisława Ryczka, Sołtys Smęgorzowa p. Bogusławę Bator i wielu rodziców.

Po świątecznych życzeniach przyszedł czas na przedstawienie jasełkowe. Tym razem historia narodzin Jezusa była prezentowana przez uczniów klasy III oraz I, IV, V i VII. Sceny były ubogacane grą na fletach, śpiewaniem kolęd, pastorałek i tańcami przy pasterskim ognisku. Młodzi artyści pięknie zaprezentowali swoje talenty, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Przedstawienie wprawiło wszystkich w świąteczną atmosferę, którą dopełniło wspólne kolędowanie.