Dzień Babci i Dziadka oraz spotkanie opłatkowe dla Seniorów

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się 19 stycznia 2023 r. Dzień Babci i Dziadka został połączony z Opłatkiem dla Seniorów. Inicjatorem spotkania była Rada Sołecka Smęgorzowa oraz nasza szkoła. Spotkanie to zostało sfinansowane ze środków Gminy Dąbrowy Tarnowskiej.

Wydarzenie to przygotowali uczniowie klas I-III. Uroczystość swą obecnością uświetnili: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Radna Rady Miejskiej p. Bogusława Serwicka, Proboszcz Parafii Smęgorzów ks. Bogdan Więcek i ks. Józef Włodarczyk, Pani Sołtys Bogusława Bator oraz liczna grupa seniorów.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kaczocha, która przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia seniorom, jednocześnie podkreślając ich olbrzymią rolę w wychowaniu wnuków. Następnie okolicznościowe przemówienia wraz z życzeniami wygłosili Burmistrz p. Krzysztof Kaczmarski, p. Bogusława Serwicka i p. Bogusława Bator.

Uczniowie klas I-III przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Klasa I zaprezentowała dwa układy taneczne, następnie klasa III przedstawiła Jasełka, a na zakończenie klasa II wykonała montaż słowno- muzyczny specjalnie dla kochanej Babci i drogiego Dziadka. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę: „Niech nam żyją wszystkie Babcie…”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie „Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.