Pierwsza rocznica śmierci naszej kochanej Babci – Stefanii Dulembowej

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o Nim…”

18 stycznia 2023 roku, w rocznicę pogrzebu śp. Stefanii Dulembowej, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w intencji Wielkiej Przyjaciółki naszej szkoły. Na Eucharystii zgromadzili się uczniowie, rodzice, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz mieszkańcy Smęgorzowa, którzy pamiętają, jak wiele zawdzięczamy pani Stefanii.

Choć naszej Ukochanej Babci nie ma już wśród nas, jest przecież obecna duchem w dziełach, które pomogła stworzyć i w sercach naszej szkolnej społeczności. Pomimo, że ogromnie tęsknimy za jej wizytami, troską, uśmiechem i dobrym słowem, zyskaliśmy orędowniczkę czuwającą nad swoimi „wnukami”.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni losowi za to, że spotkaliśmy na swojej drodze taką postać. Dziś możemy patrzeć jedynie na fotografie z licznych wizyt, kiedy Pani Stefania gościła w progach naszej szkoły. Widać na nich niesamowitą wzajemną relację, pełną ciepła, radości, szczerych uścisków i uśmiechów. Stworzyliśmy wspólną więź, którą nie sposób zbudować nawet górą złota.

Będziemy zawsze trzymać w pamięci te chwile, wspominając Panią Dulembową, jako honorową Babcię naszej szkoły i kilku pokoleń uczniów, którzy z pewnością opowiedzą kolejnym pokoleniom kim była.