Młodzież wykazuje się wiedzą pożarniczą. Gminne eliminacje OTWP zakończone

Dnia 31 marca 2023 roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rywalizowali w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest m.in. popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Dzięki turniejowi dzieci uczą się zasad postępowania na wypadek pożaru i dowiadują się, jak obsługuje się sprzęt gaśniczy.

W eliminacjach gminnego turnieju wzięło udział 15 uczniów w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe (klasy I-IV oraz klasy V-VIII). Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chmura, Oliwia Kardaś, Oskar Świąder.

W każdej grupie uczestnicy musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru, a następnie odpowiedzieć na wylosowane pytania, w skład których wchodziły także pytania o sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Nasz uczeń Oskar Świąder uplasował się na zaszczytnym III miejscu. Oskarowi GRATULUJEMY!!!, a dziewczynom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do turnieju.