Sukces w Turnieju BRD – uczniowie naszej szkoły najlepsi w gminie

4 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Turniej zorganizowany był w dwóch grupach wiekowych. Grupa I to uczniowie w wieku 10-12 lat, grupa II to pozostali, starsi uczniowie szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego dotyczących w szczególności pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz rozwiązanie testu dotyczącego pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patryk Kaczocha, Kacper Kupiec, Bartosz Kogut.

Chłopcy spisali się na medal! Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zajęła I miejsce i tym samym awansowała do kolejnego etapu – eliminacji powiatowych, które w tym roku odbędą się 20 kwietnia w Oleśnie.

Ponadto Patryk Kaczocha indywidualnie uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników zawodów. Brawo!!!

Naszym uczniom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w gminie i życzymy powodzenia w dalszym etapie.