„Zdrowie Dla Wszystkich”

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia . W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi 75. rocznicę swojego istnienia. W 1948 r. kraje z całego świata połączyły siły i założyły WHO, aby promować zdrowie, zapewnić światu bezpieczeństwo i służyć najsłabszym – aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

Mając powyższe na uwadze nasza szkoła również włączyła się w tegoroczne obchody, których hasło przewodnie brzmi: „Zdrowie Dla Wszystkich”.

Uczniowie klas młodszych, tradycyjnie już, przygotowywali wspólnie zdrowe drugie śniadanie. Były sałatki owocowe i warzywne, pasty jajeczne, soki, kompoty i zdrowe pieczywo.

W klasie III był to dzień Witaminowego ABC. Uczniowie zastali podzieleni na grupy Witaminowe A, B, C, D. Przynosili produkty bogate w daną witaminę oraz przygotowywali ciekawostki na ten temat. Następnie każda grupa dokonywała swojej prezentacji. Były też zagadki, kolorowanki o tematyce zdrowotnej i wspólne układanie piramidy zdrowego żywienia.

W klasach starszych przeprowadzone zostały pogadanki o zdrowym stylu życia, po uprzednim obejrzeniu filmików z serii „Na widelcu. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”. Na zakończenie wszyscy uczniowie zgromadzeni na szkolnym holu uczestniczyli we wspólnej gimnastyce przy muzyce.

Był to dzień, który dostarczył uczniom wielu wrażeń, witamin i nowych wiadomości o zdrowiu i profilaktyce.