Smęgorzów na podium w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD i z najlepszym Zawodnikiem

20 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Oleśnie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy. Celem turnieju BRD było podniesienie poziomu wiedzy oraz zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród młodych uczestników ruchu drogowego.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu dąbrowskiego w dwóch grupach wiekowych:

  • grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat,
  • grupa II – pozostali uczniowie.

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań i pierwszej pomocy oraz konkurencją jazdy sprawnościowej rowerem.

Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, drużyna w składzie: Bartosz Kogut, Patryk Kaczocha i Kacper Kupiec w klasyfikacji ogólnej zajęli III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Ponadto Bartosz Kogut uzyskał tytuł Najlepszego Uczestnika części teoretycznej eliminacji powiatowych BRD. Brawo!!!

Dyplomy, puchary i nagrody zawodnikom wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Inspektor Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Sylwia Ziemian, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosław Bartoń oraz fundatorzy nagród.

Naszym uczniom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy. Jesteśmy z Was dumni 😉