Uroczyste obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się powiatowo – gminne obchody upamiętniające 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród wielu pocztów sztandarowych był również i nasz.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta prowadzony przez Orkiestrę Dętą do kościoła parafialnego na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Dalsze uroczystości patriotyczne kontynuowane były pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim, gdzie po powitaniach i przemówieniach zaproszonych gości oraz części artystycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Kogut, Oskar Świąder z klasy VIII, Julia Klich, Aleksandra Ryczek z klasy VII oraz Anna Siembab z klasy VI. Opiekę sprawowali: p. Małgorzata Pytka i p. Grzegorz Kozaka.