„EkoGala 2024”

Dnia 29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się V Powiatowy Turniej „EkoGala 2024”. Głównym celem konkursu jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Turniej przeprowadzony był w dwóch formach: Konkurs wiedzy ekologicznej – dla uczniów klas VII -VIII oraz Konkurs plastyczno – techniczny. W jednej i drugiej kategorii mieliśmy swoich przedstawicieli. Z testem wiedzy ekologicznej zmagało się 28 uczniów, w tym nasi ósmoklasiści: Magdalena Obara, Wiktoria Warias oraz Marcin Gadziała, którzy uplasowali się zaraz za podium. W Konkursie plastyczno-technicznym w kategorii I dla uczniów z klas IV-VI reprezentowała naszą szkołę uczennica klasy V Martyna Tabor, która z materiałów odpadowych uszyła piękną torbę szoperkę. Niestety w tej kategorii konkurencja była bardzo duża i nie udało się Martynce stanąć na podium.

Wszystkim naszym uczniom, którzy uczestniczyli w „EkoGali 2024” serdecznie GRATULUJEMY osiągniętych wyników oraz DZIĘKUJEMY za przygotowanie się do turnieju pomimo, że koniec roku szkolnego jest tuż, tuż i wszyscy jesteśmy już zmęczeni oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach ekologicznych.