Dzień Rodziny to naprawdę huczne święto!

Rozpoczęty częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas I- III dzień z godziny na godzinę przynosił kolejne atrakcje. Efekt? Świetna i niechętnie kończona zabawa. Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały bliskim montaż słowno-muzyczny „Familiada”. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły, którzy dali prawdziwy aktorsko-taneczny popis, który wywołał gromkie brawa publiczności. Były życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń.

Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej wszyscy wyszli na dwór. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw z kolorowym atrakcjami. Na boisku szkolnym odbyły się rozgrywki sportowe. Zorganizowano warsztaty florystyczne dla starszych uczniów oraz plastyczny kącik dla maluchów, rozmaite atrakcje i konkursy dla dzieci – także tych najmłodszych z przedszkola, których gościliśmy w szkole. Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt na potrawy przygotowane przez mamy. Nie zabrakło lodów, słodkich przekąsek i zimnych napojów.

Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią, a impreza przeciągnęła się do godzin popołudniowych.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dąbrowa Tarnowska.