„Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2016”

Galeria
Galeria

To już XVI edycja konkursu organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Starosty Dąbrowskiego. Cieszy się on zawsze dużym powodzeniem i bierze w nim udział kilkanaście szkół powiatu.

Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły bardzo starannie przygotowują się co roku do zmagań o tytuł mistrzowski. Podobnie było w tym roku. Już w zimie odbyły się pierwsze eliminacje, w których wzięło udział 19 uczniów. Po dwóch kolejnych etapach ostatecznie naszymi reprezentantkami zostały: Paulina Gadziała, Monika Ryczek oraz Aleksandra Taraska – wszystkie z klasy VI. Organizacją poszczególnych etapów na szczeblu szkoły oraz przygotowaniem finalistek do konkursu zajęła się polonistka Bogusława Serwicka.

18 maja br. Paulina, Monika i Ola zmierzyły się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół. Wraz z czterdziestoma uczniami z trzynastu szkół powiatu przystąpiły do pisania długiego i… dosyć trudnego dyktanda. Następnie wykonały test znajomości zasad ortograficznych, składający się z piętnastu pytań.

Podczas, gdy Jury poprawiało prace, uczestnicy oglądali film pt. „Bella i Sebastian”.

Końcowe wyniki konkursu wypadły dla nas bardzo korzystnie. Drużynowo zajęliśmy I miejsce. Natomiast indywidualnie: Paulina Gadziała – II miejsce, Monika Ryczek – III miejsce, a Aleksandra Taraska zdobyła wyróżnienie. Za dużą wiedzę i dzielną rywalizację dziękujemy, gratulujemy sukcesu i cieszymy się razem z nimi. Nasze „Złotka” otrzymały: puchar, medale, dyplomy oraz wartościowe książki, które przydadzą się w dalszej nauce. Niech sukcesy koleżanek z klasy VI będą zachętą do pracy nad ortografią dla wszystkich uczniów, abyśmy godnie nosili tytuł „Mistrza ortografii 2016”.

Dodaj komentarz