Szczypiorniak dziewcząt na Orlikach 2016

Galeria

Galeria

We wtorek, 24.05.2016 r,. rozegrano eliminacje powiatowe TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA  DZIEWCZĄT ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Szczypiorniak na Orlikach 2016” rozgrywanego w ramach projektu Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom. Do Turnieju zgłosiło się 7 drużyn ze szkół: SP-2 Dąbrowa Tarnowska, SP Gręboszów, SP Olesno (2 drużyny), SP Radgoszcz, SP Zalipie i SP Smęgorzów. Rozgrywki odbywały się w 2-grupach, 2×7 minut. Wyniki spotkań w naszej grupie przedstawiają się następująco:

  • SP Smęgorzów – SP Olesno I 11:0
  • SP Smęgorzów – SP Zalipie 14:0

Po zwycięstwie w grupie, w finale spotkaliśmy się z SP Gręboszów. W bardzo zaciętym pojedynku, prowadząc od początku spotkania przez jego większą część, przegraliśmy w końcówce (5:6), zdobywając II miejsce w Turnieju, nagrodzone pucharem i dyplomem. Do awansu dziewcząt na rozgrywki wojewódzkie zabrakło tak niewiele. Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach oraz trenerzy otrzymały pamiątkowe koszulki z logo turnieju.

Drużyna przygotowana przez  p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie:

Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska z klasy VI, Klaudia Bork, Karolina Przybyło, Justyna Ryczek z klasy V, Dominika Kusiak, Wiktoria Kardaś, Klaudia Ryczek z klasy IV.

Wielkie gratulacje!